На Кіровоградщині виявили 63 інфікованих збудником бореліозу кліщів

У Кіровоградській області з початку 2021 року виявили 63 кліща інфікованих збудником бориліозу.

Про це Нoвинам Кірoвoградщини розповіла головна санітарна лікарка області Надія Оперчук.

У Кропивницькому є єдина в області лабораторія, де проводять дослідження кліщів на виявлення у них інфікування борелії, каже Надія Оперчук:

“Якщо людина на собі знайшла кліща, вона повинна його принести до лабораторії на аналіз, у баночці або на серветці. Аналіз коштує 43 гривні. Якщо кліщ виявиться інфікованим бореліями, людина повинна звернутися до свого сімейного лікаря і пройти профілактичний курс антибіотикотерапії, щоб не захворіти на хворобу Лайма”.

Працівники лабораторії проводять щотижневий моніторинг кліщів, які приносять люди, або були видалені у лікарнях, а також збирають кліщів у зелених зонах міста та області:

“Від людей доставили 420 кліщів, з них 10 позитивних, один за минулий тиждень з міста Кропивницького, людина не захворіла. Та 472 кліща зібрали у зелених зонах, з них 53 були позитивні”.

Говорить, найбільше кліщів виявили на Ровенському кладовищі — 12, у Дендропарку — 9, Далекосхідному кладовищі — 7, у Міському саду — 6:

“З року в рік це одні і ті самі території, які потребують оздоровлення від кліщів, а саме: вивезення сміття, очищення території від хмизу. Там, де скидаються відходи, там є гризуни — вони переносники кліщів, на гризунах кліщі розмножуються і так потрапляють у навколишнє середовище”.