На Кіровоградщині реконструювали козацьку вежу

У селі Попельнасте Олександрійського району Кіровоградської області реконструювали козацьку вежу.

Споруду встановили на одному з курганів при в’їзді в село, розповів директор культурно-освітнього центру «Толока» Валерій Жванко, інформують Новини Кіровоградщини.

Ідея реконструювати козацьку вежу виникла у чоловіка 15 років тому:

«Попельнастівська громада — козацький край. 270 років тому село входило до складу Новослобідського козацького полку. Спостережні вежі зазвичай ставили на курганах, аби розгледіти ворожі війська, що насувалися з Криму. Якщо козаки бачили ворожу орду, вони подавали світловий сигнал і люди мали можливість сховатися. Це прообраз сучасних мобільних вишок».

Встановлювали вежу два місяці, розповів місцевий підприємець Юрій Анатольєв. Основою вежі слугували п’ятиметрові дубові дошки:

«Ми ніколи не будували козацькі споруди, тому дивилися ескізи подібних веж в інтернеті. За приклад взяли козацьку вежу, що стоїть на острові Хортиця. Ми навіть хочемо зробити дашок на вежі не з очерету, як зазвичай це робили козаки, а з дерев’яного ґонту. Так вежа матиме більш презентаційний вигляд».

Роботи по встановленню дашка розпочнуть на початку листопада. Споруда стане першим об’єктом туристичного маршруту на Кіровоградщині під назвою: «Попельнасте – степова перлина».

За словами Валерія Жванка, біля вежі встановлять таблички з Qr-кодами, які інформуватимуть туристів про козацько-сторожеві вежі та кургани на території Попельнастівської громади — їх на території громади до 60. Всі вони обліковані і мають відповідну документацію.