Чому у Кропивницькому подорожчала нерухомість

У Кропивницькому за перше півріччя 2021 року ціни на нерухомість збільшилися на майже 20%.

Про це розповів дійсний учасник ”Асоціації фахівців з нерухомості України” Олександр Головко, повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Олександр Головко сказав, що на ціноутворення впливає інфляція, одним з факторів якої є знецінення грошей:

”2021 рік характерний знеціненням гривні більше ніж на 9,5%. Фактор валюти в цьому аспекті присутній: долар здешевшав ще більше. То ж інфляція в країні, яка є носієм цієї валюти, разом зі знеціненням валюти і стало одним із чинників підвищення цін на нерухомість”.

Зі слів учасника ”Асоціації фахівців з нерухомості”, ціноутворення на ринку нерухомості Кропивницького залежить і від цін у Києві, де 2020 року житло здорожчало на 7-8%, а за перше півріччя 2021 року – на майже 20%:

”Треба враховувати і нове законодавство, за яким перший продаж квартири тягне сплату 5% прибутковового податку, а продаючи третю квартиру, ви заплатите 1,5 % військового збору і 18% з доходу фізичної особи. Це теж тягне ціни в регіонах вгору”.

Олександр Головко серед причин зростання цін на житло назвав і видачу кредитів на житло з відсотковою ставкою 7-9% річних:

”Крім того, збільшення цін на вторинному ринку обумовлене здорожчанням житла в новобудовах”.

Директорка агентства нерухомості Яна Богданова назвала три причини росту ціни на нерухомість:

  • впровадження в Україні ринку землі: ”У нас аграрна область, землі багато, з’явилася можливість продавати її, з’явились гроші, які люди вкладають в нерухомість в місті”.
  • люди розглядають купівлю житла як інвестицію: ”Це набагато вигідніше за депозити: у порівнянні з 2018 роком, відсоткова ставка на депозит в гривні знизилась вдвічі – з 14% річних до семи. Люди розуміють, що гроші знецінюються. Тому краще вкластися в нерухомість, ціна на яку підвищується до 12% на рік, а потім здавати її в оренду, наприклад”.
  • підвищення цін в інших містах.

За словами Олександра Головка, маленьке житло, зокрема однокімнатні квартири, є найбільш ліквідним. Яна Богданова додала, що у Кропивницькому, переважно, житло купують на вторинному ринку, де найбільшим попитом користуються саме однокімнатні квартири:

”Їх можна в будь-який момент і продати, і купити, і здати в оренду. Навесні 2021 року однокімнатну квартиру можна було купити за 18-20 тисяч доларів, восени ціна перевищує 20 тисяч”.