У Світловодську опале листя використовують в якості мульчі

Опале листя, гілля, траву після покосу, бур’яни жителі одного з багатоквартирних будинків Світловодська, як мульчу під дерева, квіти та кущі.

Про це розповіла мешканка будинку Галина Пархоменко, інформують Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Мульча – це будь-який тип матеріалу, яким вкривають ґрунт, щоб зменшити випаровування вологи, збагатити його поживними речовинами, утеплити коріння взимку. Також цей спосіб ефективний у боротьбі з бур’янами.

«Ми вважаємо, – говорить Галина Пархоменко, – Що вигрібання листя, трави протягом років привело до того, що наші двори перетворились на ділянки, де крім амброзії, вже зачепитися нічого не може. Також збільшуються звалища сміття, де збирають рослинні рештки, які постійно димлять, отруюючи атмосферу».

Мульчування дозволяє запобігти сповзанню грунту з пагорба, на якому мешканці будинку облаштували квітники, говорить Галина Пархоменко:

«Ця мульча годує рослини, рятувала під час спекотного літа. Наш крутий схил навпроти під'їзду, на якому раніше стирчала травичка вперемішку з постійно підростаючою амброзію та злазила земля на дорогу, розквітнув».

Запровадження мульчування опалим листям та травою має ще такі позитивні моменти, вважає Галина Пархоменко: менше роботи для двірників, економія на вивозі сміття з двору та ще один:

«У цій справі допомагають діти двору. То палички для огорожі повстромляють, то траву перенесуть. І вже інколи чую, як зауваження роблять іншим, щоб ті не чіпали квіти. Для цього все й робимо».