У Кропивницькому вчитимуться літати курсанти з Харкова

Курсанти харківського університету повітряних сил відпрацьовуватимуть польоти на єдиному в Україні тренажері АН-26 у Кропивницькому.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

До цього вони вивчали теорію, після — робили нальоти одразу на аеродромі. Програму змінили після авіатрощі літака під Чугуєвом, де загинули 26 людей — курсантів та членів екіпажу, розповів заступник начальника харківського університету з льотної підготовки Володимир Перельот.

Наземному тренажеру АН-26 у Льотній академії Кропивницького 39 років. Бортінженер-інструктор Сергій Ільїнов працює на ньому 12 років, має 34 роки льотного досвіду. Окрім курсантів, перенавчав екіпажі працювати саме з цим типом літака:

«На цьому літаку командир, другий пілот, бортінженер, штурман – усього чотири людини. Раніше ще був радист».

Каже, така ж кількість членів екіпажу і в кабіні літака АН-26.

Курсанти відпрацьовують польоти без позаштатних ситуацій:

«Зліт, політ по колу, по маршруту і захід на посадку. Перед тим, як вчитися літати на літаку, вони проходять тренажер. І коли вони вивчать цю технологію, коли політають, будемо готувати їх до особливих польотів. Це — відмова двигуна, пожежа в літаку, коли одне-два колеса випустились».

Начальник Центру льотної підготовки Анатолій Сорокін пояснив для чого потрібне навчання в тренажері АН-26 на землі:

«Коли у літака відмовляє двигун, екіпаж має ухвалити рішення, щоб не впасти. Тому, перебуваючи в цій кабіні, ми можемо її знеструмити, повернути в початкове положення і знову відпрацьовувати аварійну ситуацію. В повітрі цього не зробиш, тим паче, коли там перебувають люди. Тому, краще це відпрацьовувати на землі, щоб екіпаж був готовий».

У Кропивницький харківські курсанти мають приїхати до кінця цього місяця. Це будуть третьокурсники.