У Кропивницькому студенти педуніверситету протестували проти об’єднання факультетів

У Кропивницькому протестували студенти та викладачі факультету іноземних мов педагогічного університету.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Протестувальники вимагали не переміщувати їх з корпусу, де вони навчаються нині, в інший.

З плакатами «Факультет іноземних мов – окрема сім’я», «Ми хочемо бути почутими» на площі біля будівлі університету зібралися 80 людей.

Олександр Білоус працює на кафедрі перекладу викладачем. Каже: рішення про об’єднання факультету філології, журналістики та іноземних мов ухвалювали під час відпусток. Тепер він називається факультет філології.

«До нас приєднали факультет філології та журналістики, тому що вони не добирають студентів. У них здобуває освіту 150 студентів, у нас майже 400. Факультет не може існувати, якщо має менше 200 людей. Студенти підписували договори на навчання на факультеті іноземних мов».

За словами Олександра Білоуса, аудиторії в новому корпусі не облаштовані для вивчення іноземних мов.

“Нині ми вивчаємо іноземні мови в невеликих аудиторіях на 10-15 людей. При викладанні має бути аудіовізуальний контакт, тобто поближче до викладача, одне до одного, тому що студенти працюють у діалозі".

До протестувальників вийшов ректор Євген Соболь. Він пояснив, що під час реформування в університеті скоротили кількість факультетів. Вважає, це покращить якість навчання.

“В межах законодавства у нас відбулося осучаснення структури університету. Замість восьми стало п'ять факультетів, за це рішення одноголосно проголосували понад 50 членів Вченої ради. Щодо переселення окремих факультетів, то ми це зробили, щоб покращити освітній процес".

За словами ректора, куди саме і коли переселятимуть факультет іноземних мов, вирішать після загальних зборів з студентами та викладачами.