У Кропивницькому родина з чотирма близнючками змушені ремонтувати отриману квартиру за власний кошт

Ремонтувати квартиру родини Валіхновських з Кропивницького, в якій виховують чотирьох доньок-близнючок, за гроші обласного управління служби з надзвичайних ситуацій далі не будуть.

Про це розповіла речниця служби Оксана Мачак, інформують Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

З її слів, видатків на ремонт квартир у бюджеті служби немає.

Батько родини Владислав Валіхновський з 2018 року працював рятувальником. У серпні 2021-го розірвав контракт. Керівник пресслужби Кропивницької міськради Сергій Якунін сказав, що міська влада виконала свої зобов’язання стосовно забезпечення багатодітної родини житлом. Більше допомагати не планують.

Діані, Милославі, Вікторії та Єлизаветі Валіхновським півтора роки. З батьками живуть в орендованій двокімнатній квартирі.

Зі слів мами близнючок Анастасії Валіхновської, за рахунок служби з надзвичайних ситуацій у придбаній для них чотирикімнатній квартирі встановили пластикові вікна і завезли відсів для вирівнювання підлоги:

”Це зробили тому, що працював там. Зараз вже не працює у службі з надзвичайних ситуацій за станом здоров’я”.

Владислав Валіхновський розповів, що у квітні, коли отримали квартиру, в ній були розбиті стіни, скрізь було сміття і будівельні матеріали:

”Спочатку ними займались, прибирали все. Потім чистили, утеплювали, заливали підлогу бетоном, робили стяжку, вирівнювали”.

Підлогу у чотирьох кімнатах і на балконі утеплили и вирівняли, за гроші служби з надзвичайних ситуацій встановили вікна:

”Балкон ми самі вже склили. Плануємо закінчити кімнату і з трубами розібратись. Приходили з житлово-експлуатаційної контори, допомогли замінити каналізаційний стояк, ще частину труб, сказали, замінять”.

Анастасія Валіхновська сказала, що отримуючи ключі від квартири, очікувала на кращі умови:

”Зайшла, а тут була гора сміття. Казали, що квартира чиста, суха, світла. І найголовніше – сказали, що на наступний день розпочнуть ремонтні роботи за рахунок служби з надзвичайних ситуацій”.

За словами Анастасії Валіхновської, місячний дохід родини — 10 тисяч гривень. Разом з чоловіком порахували, що на ремонт квартири, отриманої від міської ради, треба 270 тисяч гривень:

”Щоб заїхати сюди, зробити хоча б декілька кімнат і кухню, потрібно десять тисяч доларів. Три тисячі доларів ми сюди вже вклали”.

За прогнозами подружжя, якщо робитимуть ремонт самі, переїхати у власну квартиру зможуть за п’ять років.