Скорочень та вимушених відпусток працівників медзакладів Кіровоградщини категорично не можна допустити, — Сергій Шульга

На Кіровоградщині необхідно зберегти робочі місця та соціальні гарантії для всіх працівників закладів охорони здоров‘я.

Про це йдеться на facebook-сторінці голови обласної ради Сергія Шульги, інформують Новини Кіровоградщини.

“Зберегти робочі місця і соціальні гарантії для працівників наших закладів охорони здоров‘я. Усіх: від лікарів і молодшого медичного персоналу — до технічних робітників. Працювали над цим питанням разом із керівником обласної дитячої лікарні Василем Хорощаком. Медзаклад опинився у складній фінансовій ситуації. Зрештою, як і інші лікарні, які залежать від НСЗУ. Це серйозна проблема — її порушимо на сесії обласної ради. Будемо з депутатами шукати шляхи вирішення”, — наголосив Сергій Шульга.

За його словами, вдатися до скорочень чи до вимушених відпусток, як із-поміж іншого пропонує керівництво медзакладу, — не вихід: цього категорично не можна допустити.

“Нині в лікарні величезні черги — я це бачив. Відповідно треба розуміти, що, разом із кадровим питанням, гостро стоїть питання надання якісної медичної допомоги. Перекласти фінансове навантаження на пацієнтів — також неправильно, адже є закон, за яким держава взяла на себе гарантії безоплатного медичного обслуговування”, — підкреслив голова обласної ради.

Сергій Шульга підкреслив: профільна комісія обласної ради підготувала проєкт звернення до Кабміну з приводу врегулювання фінансових взаємин із НСЗУ.

“Вважаю, документ слід розширити і додатково звернутися до Верховної Ради з тим, щоб збільшити видатки на галузь охорони здоров‘я”, — констатував Сергій Шульга.