СБУ оприлюднила докази хабарництва керівника льотної академії в Кропивницькому

Співробітники СБУ вручили нову підозру начальнику Льотної академії Національного авіаційного університету.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили в пресслужбі СБУ.

Чоловіка підозрюють у скоєнні злочину за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України — прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 10 років.

Нову підозру зловмиснику вручали в одній із лікарень міста Києва, куди чоловік приїхав із Кропивницького, щоб нібито «підправити» своє здоров’я.

За версією слідства, зловмисник має потужні корупційні зв’язки у регіоні, що дозволило йому «впевнено себе почувати», навіть будучи підозрюваним СБУ. Нагадаємо, що минулого тижня СБУ вже вручила посадовцю підозру за цією ж статтею, втім судді відпустили його прямо у залі засідань.

Начальника Льотної академії Національного авіаційного університету та його посередника ‒ начальника Льотного училища ЛА НАУ ‒ підозрюють у вимаганні хабара у $20 тис. Посадовці вимагали гроші від директора однієї з місцевих приватних компаній за укладання договорів про співпрацю з Льотною академією. У разі відмови, начальник ЛА НАУ погрожував підприємцю «знищити» його бізнес.

Оперативники спецслужби затримали посередника під час одержання всієї суми хабара при виїзді з Кропивницького, він планував втекти до Києва.

Також СБУ публікує відео, на яких зафіксовані зустрічі фігурантів провадження із директором компанії, від якого вимагали неправомірну вигоду. Серед іншого, на записах видно як:

  • начальник Академії домовляється про систему «відкатів» на навчальних польотах студентів;
  • фігуранта не влаштовує хабар в національній валюті, вимагає долари;
  • сторони домовляються про «відкати» з кожного етапу навчань студентів;
  • начальник Академії зізнається, що змушує студентів вносити «додаткові платежі».