Інфекційне відділення Кіровоградської обласної лікарні відновить роботу в жовтні

З середини жовтня знову запрацює інфекційне відділення обласної лікарні у Кропивницькому, яке на початку карантину облаштували для лікування людей з коронавірусом.

Про це розповів виконувач обов’язків головного лікаря Вадим Супрун.

Відділення не працювало з кінця червня через аварійність.

Тріщина, через яку припинили роботу відділення, виникла між будівлею відділення і сходовою клітиною, яку прибудували у 2008—2010 роках ,розповів представник підрядної організації, яка виконує ремонт, Сергій Таран. З його слів, біля даху тріщина завширшки 15 сантиметрів, біля фундаменту – 3-4 сантиметри:

”Сходова клітина має окремий фундамент і є окремою будівлею. Фундамент клітини дав просадку і сходова клітина почала ”сідати”, в результаті чого вона почала відділятися від основної будівлі”.

Заступник головного лікаря обласної лікарні Олег Лісінський розповів, що тріщина з’явилася 2010 року і поступово збільшувалась:

”Це ковідне відділення. І ця сходова частин є невід’ємною частиною цього відділення. Це червона зона, через яку повинні були ходити лікарі, які обслуговували хворих”.

Причина утворення тріщини – порушення будівельних норм та пошкодження каналізаційної системи. Це висновок технічного обстеження будівлі – сказав Олег Лісінський. З його слів, сходова клітина почала ”відходити” від будівлі відділення 2011 року. Технічне обстеження замовили 2017 року:

”Виявили, що глибина залягання фундаменту менша за необхідну. Маяки, які встановлювали протягом цих років, тріскалися”.

Хворих на коронавірус лікують в іншому корпусі, розрахованому на 30 ліжок. За словами завідувачки інфекційного відділення Олени Смірнової, на 22 вересня у відділенні лікують 20 пацієнтів, вісім з яких підключені до апаратів штучної вентиляції легень:

”13-14 пацієнтів перебувають у важкому стані, усі 19 кисневих ліжок зайняті. Кількість хворих у вересні збільшилась вдвічі, у порівнянні з липнем і серпнем. Вже на сьогодні пролікували вдвічі більше ніж минулого місяця. Але наявних потужностей нам поки вистачає”.