Учасник АТО з Кіровоградщини після повернення з війни служить дияконом ПЦУ

Віталій Гриценко з села Першотравневе Долинської громади Кропивницького району став дияконом у храмі Православної церкви України після того, як повернувся з війни на Сході України.

Про це повідомляють Нoвини Кірoвoградщини з посиланням на Суспільне.

У зоні проведення Антитерористичної операцію Віталій Гриценко був з 2014 по 2017-й роки, служив у Донецькому прикордонному загоні.

До початку війни на Сході України Віталій Гриценко був сільгосппідприємцем. Тепер поєднує роботу і службу у храмі. Туди приходить щовихідних, у будні – за потреби.

З його слів, протягом служби перебував у зоні бойових дій постійно, за винятком відпусток. Там і вирішив: якщо повернеться додому, стане священником:

«Побачив священнослужителя в підряснику, який зі свого автомобіля допомагав бійцям відвантажувати якісь харчі. Виявилося, що це нинішній архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, нині Православної церкви України. Після того я ще декілька разів зустрічався з ним, спілкувалися багато. На мене це справило величезне враження, тому що людина, не дивлячись на свій статус, привезла допомогу бійцям. Це був останній раз, коли він виїхав з Донецька. По ньому стріляли вже тоді, він після того вже у Донецьк не повернувся. Це й стало одним з тих моментів, які вплинули на те, що я є зараз саме в цій церкві. Бог мене вів саме до неї», – розповів Віталій Гриценко.

З передової чоловік повернувся у 2017 році. Відтоді ходить у храм. Спочатку ходив як парафіянин, потім – після знайомства з настоятелем храму в Першотравневому отцем Олегом, допомагав у вівтарі:

«Отець Олег запропонував поїхати до єпископа Кропивницького і Голованівського Марка. Зустрілися з владикою Марком. І нині я в сані диякона

Священник Долинського округу Олег Онікра розповів, що першою службою Віталія була передпасхальна:

«Він запропонував читати ”Апостол”. Я послухав його і почув, що це людина, яка дійсно розуміє службу, вміє гарно читати, є слух, гарно поставлений голос. Ми отримали гарну людину, гарного чоловіка, військового, з неабияким життєвим досвідом».

У зону бойових дій диякон Віталій Гриценко продовжує їздити. Востаннє, з його слів, був пів року тому. Возив бійцям допомогу.