У Кропивницькому біля одного з ринків розігнали «стихійників»

У Кропивницькому провели черговий рейд біля ринку «Полтавський».

Про це повідомляють Нoвини Кірoвoградщини з посиланням на Суспільне.

Рейди організовують тут щодня, розповіла спецінспекторка з благоустрою Лариса Завидна. Чому продавці не йдуть торгувати на ринок та який штраф за порушення?

О 7:40 на вулиці Полтавська з тротуару торгувала 70-тирічна Олександра Петренко. Каже, домашні яйця. Чому не йде на ринок, пояснює так:

«Тут більше людей ходить і швидше продаси. А мені на електричку потрібно швидше. Пенсія мала, не вистачає, хочеться щось купити, тут дешевше, ніж у селі в нас».

Спецінспекторка на жінку склала протокол:

«Якщо стоять в невстановленому місці так, як тільки що жінка стояла на тротуарі, або газоні, то складаємо адмінпротокол. Для людей, які тут торгують, штраф від 350 до 1360 гривень. Якщо це юридична особа, то від 850 до 1700».

Людмила Немеровська прийшла сюди за продуктами:

«Це тільки зранку, а так, в обід, ми виходимо – людей немає. Чому тут зручніше, бо люди приїжджають з електрички, і привозять те, що садили. Це домашнє і тому ми все це купляємо для себе. Ми ж їх миємо дома, я вважаю, що це екологічно чисте. Мені все це подобається, бо воно відрізняється від того, що в супермаркетах. І, звісно, дешевше трошки».

Адміністраторка ринку «Полтавський» Світлана Савченко говорить, о 8-й ранку вільні місця для торгівлі були:

«Прилавки під молочну продукцію, під овочеву продукцію. Люди ідуть на стихійну торгівлю. Мотивують тим, що тут не ходять люди. Лабораторія в нас працює, робить аналізи, за це все потрібно сплачувати».

За місце на ринку в день потрібно заплатити від 5 до 10 гривень.

Чим небезпечна продукція з тротуару, розповіла, речниця Держпродспоживслужби області Наталія Шевченко:

«На кожному ринку продукція проходить лабораторні ветсанекспертизи. Що стосується продукції на стихійних ринках, немає ніякої можливості її дослідити. На стихійних ринках вона лежить на коробках, або на підлозі. Тобто це додаткові забруднення цього продукту. Більшу небезпеку становити буде продукція тваринного походження. Це м'ясопродукти, риба, молоко та молочні продукти. Вона є небезпечною потенційно для людини – це харчові отруєння, гострі кишкові інфекції».

За словами Лариси Завидної, за півтора місяці склали 22 протоколи за торгівлю у невстановленому місці.