Із будівництвом цеху зневоднення на об‘єкті «Дніпро-Кіровоград» ми реалізуємо ще й екологічний проєкт, – Шульга

Будівництво цеху механічного зневоднення осаду стічних вод у Кропивницькому у рамках реконструкції об‘єктів ОКВП «Дніпро-Кіровоград» дасть можливість вирішити й екологічну проблему.

На цьому під час робочої поїздки на підприємство наголосив голова обласної ради Сергій Шульга, інформують Новини Кіровоградщини.

«Чи не вперше кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища використовуються за призначенням — 19 мільйонів гривень обласна рада скерувала на будівництво цеху зневоднення. Вже цієї осені плануємо дати старт роботі об‘єкту», — сказав Сергій Шульга.

Генеральний директор «Дніпро-Кіровоград» Роман Ілик пояснив: наразі працює стара система.

«Тверді частки каналізаційних відходів упродовж багатьох десятиліть скидаються на поля у Первозванівці поряд із Кропивницьким. Щойно ми підключимо новий цех, цей етап очистки стоків працюватиме за новітніми стандартами і таких скидів не буде», — зауважив він.

Водночас голова обласної ради Сергій Шульга повідомив: підприємство отримає 40 гектарів вивільненої території.

«На цій землі спочатку проведуть рекультивацію. А далі будемо працювати над ініціативами, як у подальшому її використати. Одразу зазначу – це не земля сільськогосподарського призначення», – додав очільник обласної ради.

Як уже повідомлялося, «Дніпро-Кіровоград» завершує реконструкцію першої черги каналізаційних очисних споруд у Кропивницькому.