У Гайвороні запровадили комендантську годину для неповнолітніх

У місті Гайворон Голованівського району дітям заборонили гуляти на вулиці з 22:00 до 06:00 годин без дорослих.

Про це розповіла начальниця міської служби у справах дітей Надія Рябоволик, повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Так, дітям молодше 16-ти років не можна відвідувати ресторани, кав'ярні, магазини, клуби, торгово-розважальні центри після 22:00 без одного з батьків, опікуна або людини, яка її супроводжує і несе за неї відповідальність.

«Усі обмеження передбачені Законом України «Про охорону дитинства»», – розповіла Надія Рябоволик.

Та додала:

«У нас були випадки, коли діти крали вночі, навіть в суді розглядалась така справа. Тому, щоб посилити батьківську відповідальність та попередити злочини, учасниками яких можуть бути діти, ухвалили таке рішення».

Перебування дитини в таких закладах вночі – це порушення статті 180 Кодексу України про адміністративні правопорушення, сказала Надія Рябоволик. За її словами, якщо заклад винний у порушенні статті, на власників накладають штраф від 340 до 850 гривень. За повторне порушення протягом року — від 850 грн до 1700 гривень.

Начальниця розповіла: батьки, чиї діти гуляють вночі, порушують статтю 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей». Штраф від 850 до 1700 гривень. За повторне правопорушення – від 1700 до 5100 гривень.