Шахтарям Кіровоградщини закидають умисне нанесення шкоди стратегічному підприємству

Керівництво ДП «СхідГЗК» вважає акцію протесту шахтарів «умисним нанесенням шкоди стратегічному державному підприємству».

Про це йдеться у дописі на facebook-стoрінці підприємства за підписом керівництва ДП.

«Шановні працівники ДП «СхідГЗК»! На підприємстві склалася критична ситуація. Механізми державної фінансової підтримки та передачі ДП «СхідГЗК» в управління ДП «НАЕК «Енергоатом» поки що не введені в дію. З 12 липня гірники Інгульської, Смолінської та Новокостянтинівської шахт комбінату не спускаються в забій. Такі дії не сприяють вирішенню проблемних питань, а навпаки призводять до поглиблення кризи та наносять щоденні збитки підприємству в розмірі 5 млн грн і можуть бути кваліфіковані як умисне нанесення шкоди стратегічному державному підприємству», — йдеться у повідомленні.

Керівництво ДП наголошує: станом на 14 липня СхідГЗК здійснив відвантаження 3-ї партії УОК на 73% і отримав лише частину авансового платежу. Через зупинку видобутку уранової руди існує реальна загроза зриву поставки 3-ї партії у повному обсязі та зупинки всього виробничого процесу підприємства.

Єдиним джерелом надходження коштів на комбінат залишається реалізація уранового оксидного концентрату Енергоатому. Але внаслідок відсутності своєчасної поставки готової продукції у НАЕК «Енергоатом» немає підстав для перерахування чергового авансового платежу, а отже і не буде коштів на виплату заробітної плати працівникам ДП «СхідГЗК».

«Шановні гірники! Поділяємо вашу стурбованість долею підприємства, але з метою недопущення повної зупинки комбінату, зриву виконання договірних зобов’язань закликаємо вас повернутися до виконання трудових обов’язків та відновити виробничий процес. Керівництво змушене довести до відома правоохоронних органів факт блокування роботи стратегічно важливого підприємства. Просимо всіх працівників критично оцінювати події, які відбуваються, діяти помірковано і виважено!», — наголошує керівництво СхідГЗК.