На Кіровоградщині у магазині, через рибу якого жінка захворіла на ботулізм, виявили масу порушень

Спеціалісти проводять санітарно-епідеміологічне розслідування випадку захворювання на ботулізм 34-річної жительки с. Богданівка Кропивницького району.

Про це Нoвинам Кірoвoградщини повідомили у Держпродспоживслужбі області.

Згідно з результатом лабораторного дослідження, діагноз підтвердився — у крові хворої виявлено ботулотоксин типу «Е».

Фахівці Держпродспоживслужби перевірили магазин, в якому була придбана риба, що могла стати причиною захворювання. У ході перевірки встановлено:

  • заклад торгівлі не має державної реєстрації;
  • на готову рибну продукцію відсутні товарно-транспортні накладні, що підтверджують час, місце та інші умови поставки продукції;
  • холодильна вітрина, в якій розміщується риба, з наявним забрудненням, що не забезпечує захист від появи ризику забруднення, не калібрований контрольний термометр у вітрині.

Також у холодильній вітрині не витримувалося товарне сусідство: готові копчені рибні продукти розміщувалися поряд зі снеками, які реалізовувалися на вагу.

Персонал магазину не пройшов гігієнічного навчання та навчання щодо гігієнічних вимог до виробництва й обігу харчових продуктів, що є обов’язковою умовою при поводженні з харчовими продуктами.

За результатами інспектування магазину підприємець отримав припис щодо необхідності усунення виявлених порушень. Виконання припису перевірять спеціалісти Держпродспоживслужби області відразу після закінчення терміну усунення порушень. Невиконання його вимог загрожує суб’єкту господарювання застосуванням штрафних санкцій.

У ході перевірки спеціалісти Держпродспоживслужби відібрали зразки харчової продукції (риби, що реалізується) для проведення лабораторних досліджень. Наразі робота триває.