Міського голову Бобринця затримали під час отримання хабаря

Один з міських голів у Кіровоградській області налагодив схему одержання хабарів за нестворення штучних перешкод під час приватизації землі.

Про це Нoвинам Кірoвoградщини повідомили в пресслужбі СБУ області.

Для приховування протиправної діяльності, посадовець «пропонував» перераховувати гроші на підконтрольну комерційну структуру.

За інформацією з власних джерел CBN, мова йде про голову Бобринецької громади Леоніда Кравченка.

За попередніми даними слідства, посадовець організував механізм отримання неправомірної вигоди від місцевих жителів, у тому числі підприємців. За різні суми, він «гарантував» сприяння у безперешкодній передачі у приватну власність землі комунальної власності для ведення господарської діяльності.

Загальна сума одержаної міським головою неправомірної вигоди за вирішення вказаного питання протягом травня-липня 2021 року склала 30 000 гривень.

Правоохоронці затримали міського голову на робочому місці після перерахування чергового хабара. Раніше було задокументовано факт отримання посадовцем першої частини неправомірної вигоди.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, тривають невідкладні слідчі дії для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до оборудок.

Вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання міри запобіжного заходу.

Операцію із викриття правопорушення проводили співробітники Управління СБУ в Кіровоградській області спільно зі слідчими обласного управління Національної поліції та за процесуального керівництва Кіровоградської обласної прокуратури.