Кропивницька райлікарня залишилась без власника та фінансування

2 мільйона 600 тисяч гривень не вистачає Кропивницькій центральній районній лікарні на оплату комунальних послуг до кінця 2021 року.

Про це розповів головний лікар Юрій Пивоварчук, повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Причина – у лікарні з початку року немає балансоутримувача, до 1 січня лікарня була на балансі Кропивницької районної ради.

Голова Кропивницької райради Андрій Лейбенко розповів: пів року вели перемовини з керівниками п’яти громад Кропивницького району про передачу лікарні їм на баланс. За його словами, згідно законодавства, до 1 липня райрада мала передати майно лікарні у спільну власність територіальних громад. На сесії, яка відбулась 17 червня, ухвалили рішення передати лікарню на баланс Великосеверинівської громади:

«На той час у лікарні існувала заборгованість за опалення за увесь сезон. А джерел фінансування немає. Тож районна рада винесла на розгляд сесії питання щодо закриття боргів за рахунок залишків бюджетних коштів. І лікарню в громади ми передавали без боргів».

Депутатка райради Яна Ковальова голосувала за передачу лікарні на баланс Великосеверинівської громади. Пояснила, що депутати зробили це, врахувавши фінансові ризики громади:

«Ризики – мінімальні. Адже жителі цієї громади постійно отримували медичні послуги у Кропивницькій центральній районній лікарні».

Взяття лікарні на баланс Великосеверинівської громади депутати одноголосно відтермінували за поданням голови Сергія Левченка на сесії 25 червня. Голова громади сказав Суспільному, що мають обстежити майно, яке їм передають на баланс:

«Маємо залучити фахівців, що ті обстежили будівлі, обладнання. Ми маємо розуміти, який термін використання того, чим лікуватимуть жителів громади. Те саме – по приміщеннях: потрібно вкладатись в ремонт чи ні».

Голова Великосеверинівської громади сказав, що, за його підрахунками, на утримання лікарні з бюджету громади треба виділити до 10 мільйонів гривень. Бюджет громади щороку складає 62 мільйони:

«Самими комунальними послугам тут не обійдешся. Це і автотранспорт, і придбання медичних засобів. Так само – утримання самих закладів, будівель, медичних апаратів. Це, в сукупності, більше 5 мільйонів гривень. Можливо, до 10 мільйонів на рік».

Зі слів Сергія Левченка, рішення районної ради ухвалили з порушенням законодавства. Тому що громада не давала попередню згоду на прийняття лікарні на баланс.

Юрист Юрій Деркаченко телефоном пояснив, що рішення сесії законне, чинне і в судах його не оскаржували:

«Правильно чи неправильно передали, законно чи незаконно – вирішує лише суд».

За словами голови Великосеверинівської громади, рішення сесії Кропивницької райради в суді не оскаржували. Чи візьмуть лікарню на утримання, сказав, вирішуватимуть після перевірки матеріально-технічної бази.

У Кропивницькій центральній районній лікарні прийом пацієнтів ведуть 15 лікарів вторинної ланки. За пів року прийняли 21,5 тисячу пацієнтів, розповів головний лікар Юрій Пивоварчук. Усього в лікарні працюють 249 медиків. З Національною службою здоров’я України підписали 9 пакетів на надання медичних послуг:

«Ми отримуємо від НСЗУ 2 мільйона 100 тисяч гривень. Цього вистачає лише на виплату заробітної плати всім медичним працівникам до кінця року».