Через відсутність електрики 3 тисячі ВІЛ-позитивних Кіровоградщини можуть залишитися без АРТ-терапії

Майже три тисячі ВІЛ-позитивних на Кіровоградщині можуть залишитися без АРТ-терапії.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на facebook-стoрінку Кіровоградського обласного відділення ВБО «ВМ ЛЖВ».

«Ми, БО «100 відсотків життя. Кропивницький», як найбільша пацієнтська організація допомоги людям з ВІЛ, дуже стурбовані цим станом. Ситуація почалася з того, що під час буревію КНП «Кіровоградський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом Кіровоградської обласної ради» залишився без електроенергії. Внаслідок негоди зруйновані та повалені стовпи електропередач, обірвані дроти, повалене дерево, яке зруйнувало покрівлю та кришу Центру СНІДу. Від негоди постраждала лабораторія Центру СНІДу: підтоплений кабінет, зруйнована покрівля та обшивка будівлі. Уже тиждень минуло з того часу, як електропостачання не відновлено», — йдеться у дописі організації.

Там зазначають: відповідно є великі ризики, що станом на 1 серпня, люди з ВІЛ залишаться без життєво необхідних препаратів. Оскільки вся електронна система не працює, відповідно видати терапію чи перенаправити на сайти в область неможливо.

«Працівники центру зверталися на «гарячу лінію міського голови», тому в очікуванні результатів, а також в інші інстанції.
Ми закликаємо всіх, хто може допомогти з відновленням електроенергії, пришвидшити цей процес! Під загрозою переривання прихильності лікування у ВІЛ-позитивних людей з Кіровоградщини! Їхні життя і поширення епідемії ВІЛ!»
— наголосили в Кіровоградському обласному відділенні ВБО «ВМ ЛЖВ».