Затриманий на хабарі у Кропивницькому держслужбовець відбувся штрафом у майже 60 тисяч гривень

Ленінський районний суд міста Кіровограда затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором та обвинуваченим.

Про це Нoвинам Кірoвoградщини повідомили в пресслужбі суду.

Суд визнав обвинуваченого винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 369-2 Кримінального Кодексу України. Тобто в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, обіцянці здійснити вплив за надання такої вигоди. Суд призначив йому узгоджене сторонами покарання у вигляді штрафу у розмірі 3500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 59 500 (п’ятдесят дев’ять тисяч п’ятсот) гривень.

За версією слідства, обвинувачений, перебуваючи на момент вчинення кримінального правопорушення на посаді начальника відділу управління персоналом та режимно-секретної роботи – заступника начальника управління фінансового бюджетного забезпечення та управління персоналом ДОЗ, являється службовою особою, яка займає відповідальне становище.

05.01.2021 громадянин завітав до Департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА, де в нього відбулася розмова з обвинуваченим щодо його працевлаштування за спеціальністю в медичних закладах Кіровоградської області. В ході розмови, обвинувачений повідомив громадянину про перелік документів, які необхідно подати до ДОЗ на вивчення та загальну процедуру вирішення питання. Протягом січня 2021 року громадянин кілька разів спілкувався із обвинуваченим в службовому кабінеті останнього, з приводу працевлаштування за спеціальністю в медичних закладах Кіровоградської області. Зокрема він передавав обвинуваченому копії особистих документів.

Під час наступної зустрічі, яка відбулась 21.01.2021 в службовому кабінеті обвинуваченого, останній повідомив громадянину, що для його знайомого громадянина є вакантне місце лікаря-інфекціоніста в одному із закладів охорони здоров’я області. Для цього необхідно оформити заяви до Департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА та Міністерства охорони здоров’я, долучити копії відповідних документів про підтвердження освіти, зарахувати громадянина на цикли зміни спеціальності (дана процедура передбачає обов’язкове проходження погодження Міністерства охорони здоров’я).

Разом з цим, під час даної розмови обвинувачений повідомив громадянину, що для позитивного вирішення питання щодо підготовки документів зі зміни спеціалізації та майбутнього працевлаштування за спеціальністю в заклад охорони здоров’я Кіровоградської області, йому необхідно надати неправомірну вигоду, при цьому на аркуші паперу власноруч написав «500 доларів США». Крім цього, обвинувачений повідомив, що обов’язковим додатком до листа ДОЗ на МОЗ має бути погодження про майбутнє працевлаштування від одного із закладів охорони здоров’я області. Це питання обвинувачений також пообіцяв вирішити особисто.

Після цього, 16.02.2021 близько 13:30 години в службовому кабінеті обвинуваченого відбулась зустріч та переговори між громадянином та його знайомим. У свою чергу останній на вимогу обвинуваченого передав йому раніше обумовлену суму грошових коштів в розмірі 500 доларів США у якості неправомірної вигоди за вирішення питання щодо підготовки документів із зміни спеціалізації та майбутнього працевлаштування в заклад охорони здоров'я Кіровоградської області.

При цьому, суд ухвалив, що запобіжний захід у вигляді застави відносно обвинуваченого має бути скасований після набрання вироком законної сили.