У «СхідГЗК» необхідно провести аудит та виключити можливі корупційні складові, — Сергій Шульга

Голова обласної ради Сергій Шульга спільно з головою облдержадміністрації Марією Чорною провів робочу нараду з керівниками профспілок державного підприємства «Схід ГЗК» та уранових шахт.

Про це Новинам Кіровоградщини у пресслужбі обласної ради.

Предметом обговорення стала заборгованість із виплати заробітної плати шахтарям та небезпека зупинки шахт підприємства. Як пояснили представники профспілкових організацій, собівартість видобутку уранового концентрату вища, ніж вартість його збуту до НАЕК «Енергоатом». Таким чином, ДП «Схід ГЗК» зазнає збитків і не в змозі виплатити зарплати працівникам у повному обсязі. омпенсувати різницю в ціні можливо лише за умови державної підтримки у розмірі 600 мільйонів гривень до кінця 2021 року. 
Голова обласної ради Сергій Шульга зазначив, що крім підтримки шахт державою, необхідно розглянути можливість оптимізації роботи підприємства та зменшення собівартості видобутку.

«Потрібно унеможливити роботу посередників та приєднати «Схід ГЗК» до «Енергоатому». Це покращить фінансову складову і підвищить інвестиційну привабливість», — наголосив Сергій Шульга.

За його словами, важливо провести аудит і виключити можливі корупційні складові, зокрема під час закупівлі електроенергії.

Крім цього, присутні обговорили впровадження концепції розвитку уранових шахт до 2026 року.

За результатами засідання керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації дали доручення опрацювати економічні аспекти роботи шахт.