У Кропивницькому на Колгоспному ринку перевірили на безпечність полуницю та овочі

У Кропивницькому на ринку «Колгоспний» не виявили перевищення нітратів у новоотриманих партіях овочів та полуниці.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Такі результати перевірки в лабораторії ринку. За майже два місяці на цьому базарі через перевищений вміст нітратів не допустили до продажу 40 кілограмів редису, кабачків та капусти, каже завідувач лабораторії Костянтин Приходько. З інших ринків області – понад 800 кілограмів овочів та фруктів.

Перевірка на нітрати кожної нової партії овочів, фруктів та ягід обов’язкова, розповідає завідувач лабораторії ринку Держпродспоживслужби в області Костянтин Приходько:

«Якщо трапляються такі моменти, коли вміст нітратів перевищений, складається акт про недопущення до продажу. В ньому вказується кількість нітратів і кількість, яка має бути за нормами».

Вживання овочів і фруктів з перебільшеним вмістом нітратів небезпечне для здоров’я, сказала начальниця відділу Держпродспоживслужби в області Галина Сабадаш:

«Нітрати – це сполука, яка потрапляє до овочів і фруктів при використанні азотовмісних мінеральних добрив. При перевищенні, при неконтрольованому їх використанні в сільському господарстві виникає перевищення вмісту нітратів. Звісно, маленьким дітям ні в якому разі не можна давати такі овочі та фрукти. Це може спричинити кишкові розлади та та алергічні реакції».