На Кіровоградщині відновлюють згорілу на Різдво церкву

У селі Копанки Новоукраїнського району почали відновлювати церкву, у якій сталася пожежа 7-го січня цього року.

Про це розповів голова Смолінської громади Микола Мазура, з посиланням на Суспільне повідомляють Новини Кіровоградщини.

Нині тут звели фундамент та стіни. Далі будуватимуть дах та відновлюватимуть історичний вигляд храму, розповів Благочинний Маловисківського округу Української Православної Церкви обласної єпархії Олександр Хомич:

«Ще дуже багато роботи. Ще фасадні та внутрішні роботи є, оздоблення. Також, від погоди залежить, коли закінчиться відновлення. У цьому році багато дощів і це ускладнює».

Скільки витратили на будівництво, не говорить.

Пожежа сталася через порушення правил пожежної безпеки під час користування опалювальним котлом. Така попередня версія служби з надзвичайних ситуацій в області, розповіла її речниця Оксана Мачак.

Голова Смолінської громади Микола Мазура розповів, чому могла статися пожежа:

«Наш місцевий меценат вирішив допомогти церкві і влаштував реконструкцію, не ламаючи її архітектуру. Вони дуже багато хороших речей там зробили. Одним із об'єктів реконструкції була система опалення. Її встановили з дотриманням пожежної безпеки. Але через, можливо, людський фактор чи з іншої причини, саме в тому місці почалась пожежа. Вранці люди побачили, що йде дим. А так, як церква дерев'яна, вогонь почав швидко розповсюджуватися. Я був там, коли її гасили, виносив речі. Тоді ще йшов дощ, але він не допоміг».

Фінансово допомогти відновити церкву не можуть, сказав Микола Мазура.

«У цієї церкви є власник – релігійна громада. Вони ведуть окрему господарську діяльність. Там є своя структура, яка цим займається. Ми можемо надати допомогу документально, зорієнтувати меценатів, організовувати людей. Коли йде мова про будівництво, рідко хто відмовляється. Приходять люди допомагати».