У Кропивницькому відкрили виставку старовинних вишиванок

У Кропивницькому в етнолабораторії «Баба Єлька» відкрили виставку старовинних вишитих сорочок.

Про це розповіла керівниця громадської організації «Баба Єлька» Інна Тільнова, інформують Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Вишиванки зібрали під час експедиції Кіровоградщиною та привезли з різних регіонів України.

Усього на виставці представлено майже 30 сорочок, 14 з них із села Вищі Верещаки, Димине, Кримки, Підлісне, Нерубайка, Світловодського та Кропивницького районів. Вони як чоловічі, так і жіночі, вишиті хрестиком та гладдю.

«Ми хочемо експонувати ці сорочки, щоб показати, який одяг одягали наші предки. Щоб жителі Кіровоградщини орієнтувалися, коли вибирали сорочки, які відповідають нашим регіональним традиціям і особливостям. Нашому регіону притаманний червоно-чорний рослинний орнамент вишитий, переважно, хрестиком. Дуже часто ми бачимо, що люди одягають гуцульське або з китайського масмаркету. Місія «Баби Єльки» привертати увагу до традиційного, до свого», — говорить Інна Тільнова.

Вона каже: на виставці представлені сорочки, які учасниці етнолабораторії принесли зі своїх власних колекцій:

«Серед представленої експозиції є вишиті сорочки з Полісся, Гуцульські вишиванки. Наприклад, є вишиванка з села поблизу Угорщини. Вона дуже старовинна, автентична, дуже дорога для нас, вона як зірка колекції. Важко датувати, яких років усі ці сорочки, адже ми не експерти».

Виставка в етнолабораторії «Баба Єлька» триватиме і надалі. Експозицію планують доповнювати новим експонатами, які привозитимуть з експедицій Кіровоградщиною.