У Кропивницькому та прилеглому районі виявили інфікованих бореліозом кліщів

Фахівці ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» продовжують проведення ентомологічних обстежень територій області з метою вивчення заселеності кліщами та їх дослідження на наявність збудника хвороби Лайма.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили в пресслужбі установи.

Ентомологічна бригада лабораторного центру обстежила  Масляниківське кладовище, Міський сад та Дендропарк у Кропивницькому, а також Заповідник музею І.К. Тобілевича (Карпенко Карого) Хутір Надія, що у Кропивницькому районі та виявила на усіх обстежених територіях заселеність кліщами різних видів.

Усі відловлені кліщі дослідили в лабораторії особливо-небезпечних інфекцій установи. За результатами проведених аналізів, збудники кліщового бореліозу (хвороби Лайма) виявлені в 5-ти екземплярах з Міського саду, 9-ти — Дендропарку та у 2-х — виявлених на території Хутора Надія.    

«Враховуючи результати лабораторних досліджень, звертаємось до населення області із рекомендацією обов’язкового самоогляду, огляду дітей та тварин на наявність на тілі кліщів після прогулянок на природі та перебування у місцях масового відпочинку», — наголосили у пресслужбі лабораторного центру.