У Кропивницькому кілька годин гасили масштабну пожежу на березі Інгулу

Чотири години гасили вогонь у Кропивницькому на березі річки Інгул, там на площі 700 квадратних метрів горіли очерет та суха трава.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Інформацію про пожежу отримали о 12:32. Гасили вогонь 20 рятувальників та п’ять пожежних машин. Травмованих та загиблих немає, розповіла речниця служби з надзвичайних ситуацій Оксана Мачак. Причину пожежі встановлюють.

Займання сталося на березі річці Інгул неподалік провулку Уральский на Лелеківці. Кропивничанин Денис Риженко разом з іншим місцевими жителями гасили вогонь біля кладки:

«Прийшли з товаришем на риболовлю. Не встигли розкласти вудочки, побачили сильний дим. Вогню тоді ще не було, а дим був такий густий, що дихати неможливо. Ще й вітер роздуває. Я викликав пожежників, приїхали за 6 хвилин. Допомагаємо тут, адже самі постійно з цих кладок рибу ловимо. Хто підпалив – не знаю».

Про пожежу на річці біля свого будинку дізнався від сусідів, каже кропивничанин Федір Верхов:

«Я знаходився в центрі в Кропивницького. Сусіди телефонують, кажуть, в мене хата горить. Ну я ж відразу поїхав сюди. Але, дякувати Богу, все на місці, тільки попалило очерет на березі. Бо сусід каже, що висота вогню була з багатоповерхівку, отака біда».

Рятувальники, які гасили вогонь, через зайнятість від коментарів відмовились.

За паління трави передбачений штраф та кримінальна відповідальність, каже еколог Олександр Яремчук:

«Пожежі несуть велику загрозу як для людського здоров`я, так і для землі, різних тварин та організмів. Ще й птахам несе загибель. Тим паче вони зараз яйця відкладають. За випалювання сухої рослинності для громадян передбачена відповідальність від 3060 гривень до 6120 гривень. Для посадових осіб – від 15 до 21 тисячі гривень. Крім адміністративної відповідальності, буває й кримінальна за знищення та пошкодження рослинності: штраф від 91 800 гривень до 153 тисяч гривень, або обмеження волі від 2 до 5 років».

Гасили займання до о пів на п’яту вечора. За словами речниці поліції в області Віталіни Бевзенко, заяви стосовно підпалу до поліції не надходило.