На Кіровоградщині стартував фестиваль «Калиновий спів»

Ювілейний ХХХ всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів» стартував у Кропивницькому сьогодні, 28 травня.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили в пресслужбі ОДА.

Цьогоріч фестиваль проходить у дистанційному форматі.

Заходи розпочалися на подвір’ї обласної філармонії за участю керівництва облдержадміністрації та обласної ради. Традиційно учасники уквітчали кущі калини, висаджені до 10-ої та 15-ої річниць фестивалю.

Почесну місію виготовлення та презентації головного фестивального рушника надали творчій делегації Олександрівської селищної ради.

З вітальним словом до присутніх звернулася заступниця голови ОДА Світлана Лобанова.

««Калиновий спів» є ровесником Незалежності України! Фестиваль є унікальною «візитною карткою» Кіровоградщини, приводом для гордості й захоплення тисяч шанувальників народного аматорського мистецтва по всій Україні. Ви бережете традиції, ви хранителі нашоі історії», — привітала учасників заходу Світлана Лобанова.

У конкурсній програмі ХХХ фестивалю своє мистецтво представлять кращі аматорські хорові колективи Кіровоградщини, гості з Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Полтавської та Чернігівської областей.

Нагадаємо, «Калиновий спів» започаткований управлінням культури і туризму облдержадміністрації та обласним Центром народної творчості. За роки існування фестиваль завоював популярність та любов численних шанувальників народного пісенного аматорського мистецтва та здобув загальнодержавне визнання.