Олег Рибальченко: Індійська AstraZeneca і південнокорейська є ідентичними

Вакцина AstraZeneca (AZD1222) виробництва Інституту сироватки крові Індії (Covishield) та вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio), є ідентичними.

На цьому наголосив директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко, інформують Новини Кіровоградщини.

«Жителів області, які отримали перше щеплення AstraZeneca (Covishield) зараз цікавить, чи можна ревакцинуватися таким же препаратом, але виробництва Республіки Корея. Можна і навіть потрібно. Обидві вакцини є взаємозамінними. Вони однакові за складом і технологією виробництва», — роз’яснив Олег Рибальченко.

Він зазначив: Міністерство охорони здоров'я гарантує, що вакцина для другого щеплення всім, хто щепився першою дозою, буде в достатній кількості та доступною.

Водночас директор департаменту попередив, що вакцини різних типів не є взаємозамінними.

«Тобто тим, хто отримав першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна щеплюватися другою дозою вакцини іншого типу, наприклад мРНК-вакциною від Pfizer-Biontech або інактивованою вакциною CoronaVac/Sinovac. Щодо цих препаратів недостатньо даних про взаємозамінність», — зауважив Олег Рибальченко.

Як уже повідомлялося, раніше МОЗ збільшив інтервал між введенням першої та другої доз вакцини Covishield/AstraZeneca до 12 тижнів. Відтак ревакцинація стартує в середні травня.

Нагадаємо, Кіровоградська область отримала 12 тисяч 100 доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield).

Станом на 5 квітня імунізацію від коронавірусу пройшли 7602 жителів регіону, в черзі – 5516 особи.