На Кіровоградщині підприємиця заволоділа 5 га чужої землі

На Кіровоградщині завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом протиправного заволодіння земельною ділянкою однієї з селищних рад Кропивницького району площею більш ніж 5 гектар.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили в пресслужбі обласної прокуратури.

В ході слідства встановлено, що 40-річна обвинувачувана зверталась до уповноважених осіб та органів із заявами від імені голови та членів фермерського господарства, яке начебто використовує земельну ділянку щодо безоплатного отримання нею у приватну власність земельної частки (паю) як  члена сільськогосподарського підприємства. У той же час такого права жінка не мала, а фермерське господарство взагалі створене не було.

Зрозумівши, що для досягнення протиправної мети все ж таки необхідне фермерське господарство, обвинувачена створила його без мети зайняття підприємницькою діяльністю, та шляхом зловживання своїм службовим становищем заволоділа чужим майном, у виді земельної ділянки площею 5,1483 га, чим завдала матеріальної шкоди територіальній громаді.

Наразі досудове розслідування у справі завершили. Обвинувальний акт щодо жінки у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4. ст. 191 (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України скеровано до суду для розгляду по суті.

За цей вид злочину санкцією статті передбачено покарання  від 5 до 8 років позбавлення волі.