На Кіровоградщині перепоховають рештки 40 бійців, які загинули під час Другої світової війни

Біля села Млинок Кіровоградської області пошукова група-загін «Вічно живим» об’єднання «Союз Народна пам'ять» та пошуковці музею військової історії Кременчука виявили рештки 40 бійців, які загинули під час Другої світової війни.

Про це розповів учасник експедиції В'ячеслав Івушкин, інформують Новини Кіровоградщини.

Роботи проводилися у минулу суботу. Пошуковці зібрали в одне місце знайдені раніше рештки 38 бійців радянської армії, сказав В'ячеслав Івушкин:

«За кількістю знайдених фрагментів неможливо було визначити, скільки бійців. Тоді вирішили викладати рештки на спеціальний банер із зображенням скелета людини. З них вибирали потрібні кістки і викладали їх на банер. Звичайно, про те щоб викласти на банер «свої» останки кожного конкретного бійця мова не йшла».

Каже: останки ще одного військового дістали з окопу у вигляді жмені уламків різних кісток. Пошуковці вважають, що тут мало місце пряме попадання снаряда.

Після того, як всі останки упакували у мішки, їх передали для зберігання старості села Млинок.

За словами В'ячеслава Івушкіна, пошуковці також знайшли рештки одного німецького солдата, які передадуть для захоронення на збірному німецькому кладовищі в Харкові.

В'ячеслав Івушкін розповів: під час робіт один з місцевих жителів села Успенка повідомив, що біля річки він випадково натрапив на останки бійця. Пошуковці перевірили інформацію, яка підтвердилася, і знайшли останки одразу двох загиблих військових. Наступними вихідними пошуковці збираються підняти рештки цих двох бійців.

Перепоховання загиблих бійців в братську могилу села Млинок відбудеться 5 травня.