До 8 березня на Кіровоградщині виростили кілька тисяч тюльпанів

У Чорноліському лісгоспі до 8 березня виростили 2 тисячі тюльпанів та 150 гіацинтів.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Квіти в теплиці вирощують впродовж п'яти років. Щороку їх кількість збільшується, розказала інженерка лісгоспу Олена Кірпа.

У теплиці є чотири сорти тюльпанів. Їх висадили торік у листопаді.

Матеріали для посадки квітів отримують в кінці листопада. Цибулини садять у ящики, які стоять в квіткосховищах при температурі від 5 до 9 градусів тепла. Потім саджанці виносять в теплицю та роблять вигонку. Протягом 3-4 днів витримують температуру від 9 до 14 градусів тепла.

Дві тисячі тюльпанів купили за 12 тисяч гривень. Якщо продадуть усі, зароблять понад 40 тисяч гривень. Гроші витратять на наступну партію тюльпанів. У цьому році планують висадити дві тисячі п’ятсот цибулин.

«У нас дуже великий жіночий колектив. Ми збираємося разом і обираємо, які б ми хотіли собі подарувати квіти на 8 Березня», – сказала Олена Кірпа.

Гіацинти висаджували одночасно з тюльпанами в окремій теплиці:

«Гіацинтів у нас три сорти – фіолетові, білі і рожеві. Ціна одного горщика – 48 гривень. Вони ростуть при температурі від 10 до 12 градусів. Ці квіти більш холодостійкі. Вони відносяться до первоцвітів, тому їх не варто вирощувати при високих температурах».

Тюльпани продаватимуть з першого березня. Гіацинти будуть квітнути до восьмого.