Через закриття уранових шахт Кіровоградщині загрожує екологічна катастрофа

Прогнозовані розрахунки забруднення підземних вод через зупинку шахти «Південна» державного підприємства «СхідГЗК» збільшить у водах вміст урану приблизно у 4-5 разів.

Про це розповів заступник головного інженера Східного гірничо-збагачувального комбінату Володимир Жуков, з посиланням на Суспільне повідомляють Новини Кіровоградщини.

«Південна» – одна з чотирьох шахт, яка входить до складу «Інгульської». Її глибина – пів кілометра. Там добуває уранову руду сотня гірників.

Гірничий майстер Віктор Токарєв каже – якщо відключать електроенергію, шахти затопить водою:

«Без електроенергії у нас не працюватимуть насоси, які відкачують із шахти воду».

«Розпочнеться дуже швидке затоплення шахт, – розповідає Володимир Жуков. – Добовий приток води у шахти складає від 10 до 15 тисяч кубометрів води, тому буде неконтрольоване затоплення. Оскільки шахти розташовані у районах, де живуть люди, які користуються індивідуальними колодязями, то при затопленні шахт розпочнеться підйом ґрунтових вод, розпочнеться забруднення підземних горизонтів. У випадку затоплення шахти розпочнеться вимивання уранової руди із кинутих напризволяще гірничих виробіток, відновляться підземні горизонти і весь уран почне мігрувати від шахти далі».

На підприємстві розробляють план виведення з експлуатації підземного комплексу, і комплексу, який розташований на поверхні, щоб мінімізувати стан екологічної та радіаційної ситуації в місцях розташування шахт, сказав Володимир Жуков.