Житель Кропивницького створив власну систему опалення

Кропивничанин Павло Мазур створив власну систему опалення.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

З липня по грудень 2020 року заплатив за опалення будинку 28 гривень.

Будинок кропивничанина Павла Мазур площею 50 квадратних метрів. Чоловік десять років тому створив власну систему опалення і продовжує її вдосконалювати:

«Коли вартість опалення почала дуже різко зростати я подумав, чому я маю платити більше, якщо можу використовувати тепло на максимум. Спершу просто почав удосконалювати існуючу систему, але це було не практично. Тому вирішив встановити під підлогою цілий реактор».

Одна з переваг такого опалення – тепла підлога:

«Спершу з’явилася ідея вирізати маленьку дірочку у підлозі і там щось майструвати. Так і зробив, підняв дерев’яну підлогу і викопав невелику яму. Потім почав розробляти план і робити яму більше. Врешті-решт вийшло так, що система тепер розміром 3 на 3 метри під кімнатою».

Для опалення будинку, залежно від температури надворі, раз або двічі на тиждень у реактор закладає сміття:

«Принцип роботи реактора дуже простий. Спершу ми збираємо сміття та кладемо у реактор. Це може бути абсолютно все – від паперу та дерева до резинових чобіт чи пластику. Потім запалюємо його. От і все, тепло трубами через весь будинок, опалює його. І вже потім холодне повітря виходить на вулицю».

Розповідає, скільки витрачає грошей на комунальні послуги:

«Газом користуюся тільки для приготування їжі. За минулі пів року я витратив 18 гривень за газ та 10 гривень за його доставку. Мої потреби в електроенергії повністю забезпечують сонячні батареї. За воду, поки що, плачу повністю. Але в майбутньому планую перекрити і ці витрати за рахунок дощової води чи конденсату».

Чоловік каже, його система опалення не шкодить екології:

«Коли я розробляв цю всю систему, то звертав особливу увагу на екологію. Але потім зрозумів, що так як дим проходить трубами через увесь будинок, то всі небезпечні осади лишаються у трубах. Через високу температуру ці осади дуже дрібні, тому можуть лишатися у трубі до 30 років. Окрім того, на димовій трубі стоїть спеціальна система, що переганяє повітря. І тому з будинку виходить повністю прозорий дим».

Скільки грошей витратив на систему опалення, не рахував.