У Кропивницький шостий рік розглядають справу вбивства податкового генерала

Шостий рік розглядають справу вбивства генерала податкової міліції у Кропивницькому.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Підозрюваних двоє. Чоловіків обвинувачують в умисному вбивстві. У разі доведення вини, їм загрожує від 10 років до довічного ув’язнення.

Справу вбивства генерала податкової розглядають у Кіровському районному суді Кропивницького.

У травні 2014 року 48-річного генерала податкової побили двоє чоловіків після сварки у нічному клубі. Після отриманих травм генерал помер у лікарні. У листопаді 2014-го вироком Ленінського районного суду обвинувачених засудили до пожиттєвого ув'язнення. Вирок суду адвокати обвинувачених оскаржили.

За словами адвоката одного з обвинувачених Юрія Усатенка, справи розглядають наново. Сказав, що у Харкові провели повторну експертизу причини смерті загиблого:

«Апеляційний одразу скасував той вирок. Він не витримував жодної критики. Це новий розгляд».

Суддя Руслан Бурко зачитав висновок Харківського бюро судово-медичної експертизи. Його зробили на основі експертизи, яку провів судмедексперт Кропивницького обласного бюро у травні 2014 року:

«На голові та шиї загиблого – сліди не менше 10-12 ударів. Усі вони утворились незадовго до смерті. Такий невизначений об'єм крововиливу не призводить до настання смерті. Таким чином, судово-медичне обґрунтування щодо існування прямого зв’язку між травмами і смертю експертна комісія не встановила».

Суддя додав, що токсикологічна експертиза виявила у крові загиблого майже 2 проміле етилового спирту:

«Такі показники вказують на тривалу дію етанолу на серцево-судинну систему. В даному випадку причиною смерті потрібно вважати гостре порушення кровообігу, спричинена дією етанолу».

У висновку кропивницького експерта причиною смерті стали побої. За словами судді, через те, що висновки експертів різняться, прокурор подав клопотання про допит усіх експертів, які проводили експертизи – кропивницьких та харківських.

За словами адвоката обвинуваченого, якщо правильними визнають висновки харківських експертів, то його підзахисний отримають 7 років під вартою за легкі тілесні ушкодження:

«Під час наступного засідання допитають експертів і в цій справі поставлять крапку. У нас має бути виправдувальний вирок. По факту, люди перебували у камері за те, чого не скоїли. Люди захищались від нападу. І те, що нападник потім помер, не значить, що люди мають сидіти 7 років під вартою».

Адвокатка потерпілої сторони Оксана Комякова не згодна з висновком харківської експертизи щодо настання смерті внаслідок алкогольної кардіопатії:

«Будемо це оскаржувати. Загиблий був абсолютно здоровою людиною. Серцевих захворювань не мав, постійно обстежувався».

Судмедекспертів допитають під час судового засідання 24 лютого.