У Кропивницькому розслідують спалах гострої кишкової інфекції серед школярів

Оперативна інформація про погіршення стану здоров'я учнів 1-4 класів ЗНЗ №8 надійшла від управління освіти міської ради Кропивницького 28 січня.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили в Держпродспоживслужби області.

На ранок 28 січня від батьків учнів молодшої школи, які не з’явились на заняття, надійшли повідомлення зі скаргами на слабкість, нудоту, блювоту, біль у животі, підвищення температури тіла дітей до 37,2-38,2°С. Протягом дня ще 4 школярів звернулись за медичною допомогою з приводу болей у животі до медичної сестри закладу.
За консультацією до сімейного лікаря 28-29 січня звернулось 12 учнів, із них 2 були госпіталізовані з діагнозом «діарея невстановленої етіології», інші лікуються амбулаторно з діагнозами харчова токсикоінфекція (4), гастроентероколіт (3), не встановлено діагноз інфекційного захворювання (3).

В ході епідрозслідування з’ясували, що всі постраждалі харчуються в їдальні ЗНЗ №8. За результатами санітарно-епідеміологічного обстеження та інспектування харчоблоку закладу фахівці Держпродспоживслужби встановили порушення вимог чинного законодавства. Наразі тривають лабораторні дослідження зразків харчових продуктів, змивів з обладнання харчоблоку, питної води, готових страв, відібраних на харчоблоці.

З 29 січня роботу харчоблоку призупинили, харчування учнів не здійснюється, в закладі провели заключну дезінфекцію. Водночас учні 1-4 класів тимчасово переведені на дистанційну форму навчання.

Епідрозслідування спалаху гострої кишкової інфекції серед учнів загальноосвітнього навчального закладу триває.