У Гайвороні вже відсортували 5 тонн побутового сміття

За 10 місяців у Гайвороні Кіровоградської області відсортували п’ять тонн сміття.

Про це розповів міський голова Роман Волуйко, з посиланням на Суспільне повідомляють Новини Кіровоградщини.

Сортувати у місті почали у квітні 2020 року. Для роздільного збору сміття облаштували спеціальні майданчики та закупили 184 контейнери.

«Ми поставили контейнери зі спеціальними наліпками – папір, пластик, скло, змішане сміття. Створили для них на території Гайворона 14 критих майданчиків. Старі баки прибрали, оновили комунальний транспорт для збору сміття», – каже міський голова.

Також провели у Гайвороні роз’яснювальну роботу з містянами. Для цього залучили учнів.

«Школярі стояли з макетами біля центрального ринку і розповідали людям, як правильно сортувати сміття. Роз’яснювальну роботу ми проводили у соцмережах та в районній газеті. Спочатку був маленький хаос, а тепер люди сортують сміття в приватних будинках», – каже Роман Волуйко.

Відсортоване сміття звозять на територію комунального підприємства «Гайворонський комунальник». Там картон, пластик, скло пресують у тюки з допомогою спеціального пресу, який придбало місто.

«Також міськрада планує закупити сортувальну лінію за кошти місцевого бюджету», – сказав міський голова.

У міській раді створили офіційну карту, де знаходяться майданчики для сортування сміття. Все для того, щоб свідомі жителі міста сортували сміття вдома, привозили його і викидали у спеціальні контейнери.

Міський голова каже: на зробленому зупинятися не збираються:

«Для Гайворона вигідно сортувати сміття. Крім того, що ми залучаємо до цього процесу людей, ми частково витрачаємо гроші з переробки вторсировини на паливо для машин, які збирають сміття. Також плануємо використовувати ці гроші на благоустрій міста».