Недобудову у Кропивницькому хочуть перетворити на спорткомплекс для дітей

У Кропивницькому недобудову хочуть перетворити на спортивний комплекс для дітей. Таку ідею має тренер з боротьби джиу-джитсу Євгеній Скирда.

Недобудову в Ковалівському парку у забудовника забрав за борги банк, інформують Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Будівлю у Ковалівському парку почали зводити 20 років тому. Вхід до неї відкритий. Місяць тому з другого поверху цієї недобудови випала 14-річна дівчина. З травмами голови та хребта її привезли в дитячу обласну лікарю, 2 лютого виписали.

Кропивничанин Євгеній Скирда, дізнавшись про цю ситуацію, вирішив знайти власника недобудови, щоб запропонувати зробити це місце безпечним:

«Я живу в цьому районі з дитинства. Щодня ходжу на тренування і бачу, що тут відбувається. Збираються діти, тут притон для наркоманів і безпритульних. Нам вдалося зв'язатися з людиною, яка почала це все будувати, але, з його слів, він не має відношення до цієї будівлі».

Євген розповів, у цій недобудові хотіли б облаштувати спортивний комплекс:

«Ми хочемо, щоб люди, які мають відношення до будівлі, зв'язались з нами для проведення перемовин. Ми взяли б цю будівлю в довгострокову оренду, у нас є можливості та інвестори. Тут можна було б проводити змагання для дітей».

Інспектор міського управління державно-архітектурного контролю Роман Лунгол сказав, зв'язатися з власником недобудови «Міжнародна концертна група» не вдалося:

«Ми неодноразово зверталися до них письмово, але відповіді не отримали. Накладено обтяження на користування даним майном».

Юрист Юрій Деркаченко вважає: будівлю у парку почали зводити незаконно:

«Згідно публічної кадастрової карти земельна ділянка, на якій розташована недобудова 7,5 га, за цільовим призначення паркова зона. Для будівництва цієї недобудови земельна ділянка не виділялася. Чому виникла така ситуація? У 1990—2000 роках спочатку будували, сплачували штраф 17 гривень, а потім узаконювали. Наразі законодавством передбачено жорсткі санкції за незаконне будівництво, тому потрібно спочатку оформити земельну ділянку належним чином».

Юрист додає: нині банк володіє цеглою та матеріалами недобудови на суму 200 тисяч доларів:

«Вирішити ситуацію зможе лише тристоронній договір між місцевою владою, потенційним інвестором, який зобов'яжеться збудувати будівлю та банком, який є власником недобудованого будівництва. Воно не введене в експлуатацію. Іншого виходу я не бачу».

Євгеній Скрида каже: облашувати спортивний комплекс тут можна за три роки.