На Кіровоградщині талі води розмивають ґрунти на полях

Станом на 26 лютого внаслідок різкого підвищення температури повітря до +10°С на Кіровоградщині спостерігається інтенсивне танення снігового покриву та розмивання поверхні полів сільгоспугідь на схилових землях.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Фейсбук-сторінку Інституту сільського господарства Степу НААН.

Упродовж другої декади лютого озимі культури перебували у стані стійкого зимового спокою. При зниженні температури повітря та на поверхні снігу до 17-25º морозу, місцями на поверхні снігу до 26-28º морозу, озимі культури були захищенні сніговим покривом висотою від 10 до 24 см.

Проте зиження мінімальної температури повітря було короткочасним, а тому мінімальна температура грунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур у найхолодніші ночі нижче 2-7° морозу не опускалася і була вище критичної температури вимерзання.

Станом на 22 лютого, після найбільших морозів другої декади лютого, запаси цукрів у вузлах кущення рослин пшениці озимої, за результатами відібраних науковцями Інститут сільського господарства Степу НААН (ІСГС НААН) зразків, при сівбі в третій декаді вересня були оптимальними і становили 20,8-21,1% на абсолютно суху речовину, а за сівби в середині жовтня – були нижчими і коливалися в межах від 17,1 до 18,5%, в озимого ячменю – 21,4-22,2 та 17,3-17,7% відповідно, що сприяло підвищенню здатності рослин протистояти впливу від’ємних температур.

«В подальшому не виключається ймовірність часткового випадання рослин після відновлення вегетації у результаті можливого пошкодження їх внаслідок різких змін метеорологічних умов, які негативно впливають на перезимівлю зимуючих культур», – ідеться в повідомленні.

Фітосанітарний стан посівів озимих зернових культур переважно добрий, проте на листкових пластинках нижнього ярусу ячменю озимого спостерігається розвиток септоріозу та гельмінтоспоріозу. Поширеність мишоподібних гризунів в умовах цього року незначна і не перевищує ЕПШ.