Кропивницька райлікарня ризикує залишитися без води та електрики

У Кропивницькій центральній районній лікарні можуть відключити воду та електроенергію.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

За словами головного лікаря Юрія Пивоварчука, до кінця року на оплату комунальних послуг бракує майже п’яти мільйонів гривень.

Передати Кропивницьку центральну районну лікарню на баланс області чи міста, або у спільну власність Кропивницького і п’яти об’єднаних громад району. Такі три варіанти розглядають депутати Кропивницької районної ради, в якої лікарня була на балансі до першого січня.

Заступниця головного лікаря Ірина Дуніна каже, торік прийняли 78 тисяч пацієнтів. На цей рік з Національною службою здоров’я підписали п’ять пакетів медичних послуг на два мільйони гривень на місяць. Це гроші на зарплату 212 лікарів та медсестер.

«Ми розширюємо перелік медичних послуг, готувалися до цього протягом року. У березні розпочинається подача документів, а ми не знаємо, як нам далі існувати. У лютому за комунальні послуги нам потрібно заплатити майже 500 тисяч. В нас таких грошей, немає», – розповіла заступниця головного лікаря.

За словами першого заступника голови обласної ради Юрія Семенюка, є три пропозиції, хто і коли стане новим балансоутримувачем цієї лікарні:

«Центральну районну лікарню обласна рада готова взяти до спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області. На сьогодні ми єдина область, в якої немає інфекційної лікарні. Тому одним із варіантів є створення інфекційної лікарні третього рівня, тобто обласного значення».

За словами заступниці головного лікаря, якщо у березні не сплатять за комунальні послуги, з квітня у лікарні відключать воду та електроенергію.