Головні медик, санітарна лікарка й позаштатна інфекціоністка Кіровоградщини щепилися від коронавірусу

Директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко, головна санітарна лікарка Кіровоградщини Надія Оперчук і завідувачка інфекційним відділенням обласної лікарні Олена Смірнова отримали щеплення від коронавірусу сьогодні, 25 лютого.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на пресслужбу ОДА.

«Сьогоднішня вакцинація нічим не відрізняється від звичайної. Жодних побоювань немає. Кожна людина, яка вакцинувалася, вже через два тижні буде мати первинний імунітет, потім, коли отримає ревакцинацію, матиме від пів року до року сталий імунітет. У моїй роботі це важливо, оскільки я відвідую госпітальні бази, спілкуюся з лікарями, які безпосередньо контактують із хворими на коронавірусну інфекцію, і моя діяльність у департаменті пов’язана з великою кількістю людей, які звертаються до нас із різних питань, тому я не хочу бути джерелом інфікування або захворіти», – зазначив Олег Рибальченко.

Олег Рибальченко

«Сьогодні, я також отримала імунізацію проти коронавірусної хвороби. Хочу не тільки показати приклад і закликати жителів області до імунізації, а й як лікар-епідеміолог безпосередньо знаходжуся у вогнищі коронавірусу, в лабораторії працюю з інфекційним матеріалом і маю ризик захворіти. Вакцина – мій захист. Після щеплення почуваюся добре. Сподіваюся, що імунізація проти коронавірусної хвороби створить колективний імунітет і ми разом подолаємо епідемію», – розповіла Надія Оперчук.

Надія Оперчук

«Питання чи треба робити вакцинацію чи ні, для мене не стояло ніколи. Я професіонал і тому розумію, що є лише два способи отримання імунітету – це або перехворіти, або вакцинуватися. Найкращий – вакцинуватися. Захворювання завжди легше попередити, ніж лікувати. Нічого кращого за вакцинацію до сьогодні медицина не придумала. Мені не було боляче, я добре себе почуваю. Не треба боятися – подивіться на нас, подивіться на тих, хто вакцинувався раніше, подивіться на країни, які вже провели вакцинацію, послухайте ізраїльських лікарів… Тому вакцинуватися я не просто рекомендую, я прошу. Це єдиний вихід для нас, для людства повернутися до того життя, яке в нас було до пандемії»,1 – наголосила Олена Смірнова.

Олена Смірнова

У перший день імунізації на Кіровоградщині щеплення від COVID-19 отримали 56 медичних працівників.

У Кіровоградську область надійшло 12 100 доз вакцини Oxford/AstraZeneca.