В Олександрії закривають бібліотеку з 73-річною історією

В Олександрії закривають районну бібліотеку імені Д. Чижевського — таке розпорядження отримали від райдержадміністрації, яка є її засновником.

Про це розповіла керівниця книгозбірні Надія Чуянова, інформують Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Працює вона в Олександрії 73 рік, має у фонді 40 тисяч книжок.

У бібліотеці зібрались читачі, які проти закриття. Аліна Шевченко приїхала з села Пустельникове Олександрійського району:

«У цій бібліотеці я вперше презентувала свою книжку. Минулого року, коли мені було 15 років. Тут можна робити презентації. Мене ту всі знають, я всіх знаю».

Надія Чуянова показує розпорядження про закриття книгозбірні, яке отримали 31 грудня 2020 року за підписом першого заступника голови райадміністрації Юрія Коваля. Каже: до цього розпорядження була директоркою бібліотеки. Тепер – голова ліквідаційної комісії. У документі йдеться про те, що книгозбірню закриють за два місці. 21 працівник залишиться без роботи.

Бібліотека відкрилась 9 травня 1948 році, розповіла бібліотекарка Валентина Баленко:

«Я прийшла сюди працювати у 1975 році. Мені буде боляче, як закривають бібліотеку. Я ж уже не в тому віці, щоб піти на роботу».

Закривають бібліотеку, бо не мають грошей на її утримання – розповів телефоном Юрій Коваль:

«У зв’язку з тим, що утворились свої громади, вже є бюджети. В Олександрійському районному бюджеті на сьогоднішній день маємо тільки 100 тисяч гривень. Тобто районна адміністрація не в змозі їх утримувати та фінансувати. Коли ми спілкувалися з територіальними об’єднаними громадами, це Новопразька, Приютівська, Попельнастівська і місто Олександрія, було сказано, що на території міста Олександрії є свої бібліотеки. Їм ця бібліотека не потрібна. Всі інші райони, вони також віддаленні, у них є свої бібліотеки».

Каже: людей, які працювали у бібліотеці і захочуть працювати, будуть працевлаштовувати.

Чи візьмуть бібліотеку на баланс міста, не вирішили, говорить заступниця міського голови Олександрії Ірина Чемерис:

«У нас є бібліотека. Вона розташована недалеко від тих бібліотек, які знаходяться в радіусі нашого міста. Тому звичайно, будемо вивчати це питання, наскільки реально потрібна чи непотрібна ця бібліотека на території нашого міста».

Якщо бібліотеку закриють, 40 тисяч книжок поділять між книгозбірнями району.