В ОКВП «Дніпро-Кіровоград» назвали причини рекордного подорожчання води

Майже на 7 гривень підвищили тариф на водопостачання та водовідведення з 1 січня 2021 року для майже 170 тисяч жителів області, які є абонентами підприємства «Дніпро-Кіровоград».

Про це розповів генеральний директор підприємства Роман Ілик, повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

Крім кропивничан, вода подорожчала для жителів Знам’янки, Олександрії та Світловодська.

Нові тарифи на водопостачання і водовідведення Національна комісія регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затвердила 16 грудня 2020 року. Водопостачання коштуватиме 24,048 гривень за 1 кубічний метр, водовідведення – 20,448 гривень за 1 куб. Загальна сума – майже 44,5 гривні.

У червні 2020 року Роман Ілик розповідав, що тариф на воду планують зменшити на одну копійку. Пояснив, що цього не сталось через інфляцію:

«Все подорожчало. Інфляція виражається у зростанні мінімальної заробітної плати, вартості електричної енергії та інших складників структури тарифу».

За словами Романа Ілика, крім збільшення мінімальної зарплати до 6-6,5 тисяч гривень протягом року, з 1,7 до більше 2 гривень збільшиться вартість 1 кіловату електроенергії. Заклали у новий тариф і повернення 44 мільйонів доларів кредиту та відсотків Світовому банку:

«Кредит освоєний вже більше ніж на 50%. Завершуються роботи на насосних станціях водопостачання та водовідведення. Будуються каналізаційні споруди Кропивницького та Світловодська. Почали повертати кредит, близько 2 мільйонів вже повернули».

Кредит віддаватимуть до 2031 року.