У магазинах Кропивницького перевірили дотримання карантинних вимог

У Кропивницькому перевірили магазини на дотримання карантинних вимог.

За півтори години перевірки знайшли одне порушення, розповів начальник міського управління Держпродспоживслужби Олександр Сіленко, інформують Новини Кіровоградщини.

Втім, протокол не склали.

О 14:00 годині двоє працівників Держпродспоживслужби перевіряють на дотримання карантинних вимог магазин «Алло», де продають мобільні телефони та іншу техніку. Оглядають журнали реєстрації температури працівників магазину та дезінфекції поверхонь. Порушень не знаходять.

З 8 січня продають телефони, каже заступник директора магазину Олег Ємельянов. Інші товари закрили плівкою:

«Ми працюємо як поштове відділення. Озвучуємо, що продаємо тільки засоби зв'язку та засоби гігієни».

Далі працівники Держпродспоживслужби перевіряють супермаркет Велмарт. Адміністратор закладу спілкуватись з журналістами відмовився та заборонив знімати перевірку Держпродспоживслужби.

Супермаркети можуть продавати тільки ті товари які зазначені у постанові Кабміну, каже Олександр Сіленко:

«Це визначені товари, які продаються на площі більше 60% харчового продукта, лікарські засоби, корми для тварин. Інші товари тільки за адресною доставкою. Вони у «Велмарті» перев'язані стрічками. На період локдауну вони їх не реалізують».

За пів години працівники Держпрожспоживлужби у супермаркеті виявили одне порушення. Протокол не складали, говорить Олександр Сіленко:

«При допуску до роботи мають вимірювати температуру тіла у працівників. Сьогодні на зміні було 85 чоловік. Виміри проводились не термометром, а іншим засобом, яким вимірюють не температуру тіла, а поверхонь. А тому зазначена температура була некоректною».

Говорить, адміністрація супермаркету пообіцяла купити термометри для вимірювання температури тіла, а не поверхонь. Якщо правила посиленого карантину супермаркет порушить, то за це вони можуть понести відповідальність:

«За порушення цих заходів відповідальність від 17 до 34 тисяч гривень і для юридичних від 34 до 170 тисяч гривень».

Каже: працівники Держпродспоживслужби складають протоколи, розмір штрафу визначає суд.