У Кропивницькому встановлять найбільший в Україні пам’ятник прапору

Кіровоградська ОДА ініціювала реалізацію проєкту до 30-річчя Незалежності України – пам’ятник Державному прапору. Він має стати найбільшим в Україні.

Про це розповів голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та інвестицій обласної ради Сергій Коваленко, з посиланням на Суспільне повідомляють Новини Кіровоградщини.

«Це буде саме пам’ятник одному з державних символів, він майорітиме весь час, його не будуть приспускати», – каже Сергій Коваленко.

На засіданні обласної ради прийняли зміни до обласного бюджету, одна з яких – щодо виділення на цей проєкт 5 мільйонів гривень.

Сергій Коваленко говорить, що гроші виділили для проєкту, який не має проєктно-кошторисної документації. Тому точну суму, яка буде потрібна, назвати не можуть:

«Ми зараз вирішили завершити паперову роботу, поки йде зима, щоб коли наступила весна, почати будівництво, і не витрачати час на виготовлення цих проєктів».

Коваленко впевнений, що сума буде меншою:

«Це проста споруда, і мені здається, що навряд чи вона буде коштувати 5 мільйонів гривень».

Крім того, голова бюджетної комісії говорить, що обласна рада рекомендувала ОДА до реалізації проєкту залучити до співробітництва 49 об’єднаних територіальних громад, які є в області.

Місце має визначити міська рада, говорить Сергій Коваленко. Воно має влаштувати усіх жителів області – військових, ветеранів також.

Кошторис почнуть робити після того, як в паспорт можна буде вписати адресу пам’ятника. Серед робочих версій – Ковалівський парк, проте місце можуть змінити.