У Кропивницькому притулок для тварин залишився без водопостачання

Без води лишився притулок для бездомних собак та котів у селищі Новому.

Про це розповіла представниця громадської організації «Щасливий пес» Ірина Рудницька, з посиланням на Суспільне повідомляють Новини Кіровоградщини.

Через це не можуть приготувати їжу для двох сотень собак.

У притулку замерзли труби центрального водопостачання. Ірина Рудницька показала – запаси води у п’ятилітрових пляшках закінчились, у бочці на 50 літрів вода замерзла. Залишки води розігрівають у металевих каструлях.

«Водопостачання перемерзло і не зрозуміло коли воно відновиться, – розповідає Ірина, – Це близько 20-30 метрів поверхневої труби. Якщо з четверга буде тепло, я думаю, пару днів точно потрібно. Тобто до неділі ми будемо без води, це як мінімум».

Щодня у притулку потрібно 20 відер води – щоб напоїти собак, зварити кашу та бульйон. Поки водопровід не працює, собак годують сухарями з салом. Наливають залишки підігрітої води.

«Собакам дуже важко без каші, без бульйону. Вони звикли, що рідка з бульйоном каша, а не сухарі», – говорить Ірина.

Начальник ветеринарної лікарні Віталій Тельний розповів, скільки води потрібно собакам пити щодня:

«Для здорової тварини вагою 40 кілограм потрібно 2-2,5 літри води. Для тварини до 10 кілограмів – 400-500 мілілітрів. Вода повинна бути підігріта. При низьких температурах у собак підвищується обмін речовин для того, щоб виробляти більше енергії для свого обігріву. І тваринам потрібна обов’язково нормальна, здорова, повноцінна їжа для того, щоб собака могла себе обігріти. Каша з бульйоном – це буде набагато краще».

Ірина Рудницька говорить, поки водопостачання не відновилось, притулок потребує води, а також сухого корму та хліба.