Справа Діани Хріненко: допитали 7 свідків, підозрюваному продовжили запобіжний захід

Сімох з восьми свідків допитали під час судового засідання у Кропивницькому у справі вбитої понад два роки тому школярки Діани Хріненко з Суботців Знам’янського району.

Про це повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на Суспільне.

О 10 годині біля будівлі Кіровського районного суду у Кропивницькому зібралися півтора десятки людей. Тримали плакат з написом «Вимагаємо пожиттєве вбивці». Це були родичі і знайомі родини вбитої Діани Хріненко.

Свідчиця у справі Алла Мандер розповіла, що бачила:

«Почула крик, підійшла до вікна, на протилежній стороні вулиці проходила молода дівчина, вона спокійно, сама пройшла, видно її було, а коли вона зайшла за бузок, зникла з полю зору, то було чути: “Не бийте мене, не бийте”. Коли я відкрила двері і вийшла до воріт на вулицю, вже нікого не було. Потім побачила, як вийшов молодий чоловік, кремезної статури, у футболці і шортах і світив собі під ноги».

Обвинувачений у вбивстві Діани Хріненко Микола Середніцький уточнює:

«Якщо я правильно зрозумів з ваших пояснень, то самого моменту нападу на потерпілу загиблу ви не бачили?» – «Ні».

Один зі свідків Андрій Кравцов – брат обвинуваченого – каже: спілкувався з ним після затримання:

«Я в нього напряму запитав – це ти зробив? Напряму, ми були самі. Каже: “Ні”. Середніцький Микола Миколайович – мій троюрідний брат. Всі мене питають про час – це було свято і випито багато. Я нічого не пам’ятаю».

Захисник обвинуваченого Олександр Урсаленко запитав:

«Ви зазначили, що ви спілкувались після затримання, що це за спілкування? Це коли він був затриманий? По телефону? Тобто, він був вже затриманий і ви спілкувались?» – «Так».

Після засідання захисник обвинуваченого від коментарів відмовився. Прокурор Костянтин Клюкін сказав: коментарі давати не може.

Мати Діани Хріненко розповіла:

«Сьогодні під час допиту свідків я дізналась, що у підозрюваного у слідчому ізоляторі знаходиться телефон, з яким він спілкується зі своєю родиною і має вільний доступ до соціальних мереж. Наші правоохоронці не реагують».

Судове засідання, на якому допитали сімох свідків, тривало 2 години. Підозрюваному у вбивстві продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 2 місяці. Датою наступного судового засідання визначили 5 лютого.

Що відомо: Діані Хріненко було 16 років. Вона пішла на святкування Дня Незалежності, додому не повеpнулась. Пошуки тривали півроку. У березні 2019 року, за 12 кілометрів від Суботців знайшли рештки тіла людини та фрагменти одягу. Те, що вони належать Діані Хріненко, підтвердили три експертизи. Підозрюваного у вбивстві дівчини затримали в Польщі. Це 28-річний житель сусіднього села Новотрепівка.