Сільську голову з Кіровоградщини підозрюють у нанесенні державі 226 тис грн збитків

Кіровоградська обласна прокуратура повідомила про підозру  колишньому голові однієї із сільських рад Олександрійського району Кіровоградщини.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили у пресслужбі відомства.

Як встановили слідчі, колишня голова сільради з метою отримання неправомірної вигоди місцевим підприємцем, вийшла за межі своїх повноважень, видала дозвіл на санітарну чистку лісопосадки без належного обґрунтування цієї потреби. Також вона умисно не вказала кількісних та якісних характеристик дерев, які підлягали чистці, чим фактично дозволила підприємцю здійснювати вирубку будь-яких на зазначеній ділянці.

Правоохоронні органи  припинили незаконну порубку  у лісосмузі, коли та була у самому розпалі. За допомогою найманої сили місцевий підприємець  встиг знищити 44 дерева.

Відповідно до висновку судово-економічної експертизи розмір заподіяних державі збитків складає 226 тис грн.

На підставі зібраних у кримінальному провадженні доказів сільському голові повідомили про підозру за  ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, тобто умисному з метою отримання неправомірної вигоди для іншої фізичної особи, використанні службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом інтересам держави) Кримінального кодексу України.

Триває досудове розслідування, яке здійснюють слідчі  СУ ГУНП в Кіровоградській області.