Основним провайдером вакцинації на Кіровоградщині буде регіональний Центр громадського здоров’я

Згідно з дорожньою картою, напрацьованою МОЗ, основним провайдером вакцинації від коронавірусу на Кіровоградщині буде регіональний Центр громадського здоров’я.

Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко, інформують Новини Кіровоградщини.

Він зазначив: в останніх числах 2020 року Міністерство охорони здоров’я погодило дорожню карту з впровадження вакцини від COVID-19. Документ передбачає повний регламент дій під час вакцинації.

«Наразі для імунопрофілактики МОЗ обрав вакцину Sinovac Biotech, Китай. Вакцинація проходитиме у п’ять етапів. Перший – це щеплення людей із критичним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 та тих, які виконують критичні функції у відповідь на пандемію. Другий – вакцинація тих, хто надає медичні послуги. Третій і четвертий – це щеплення людей із високим і підвищеним ризиком, які виконують функції із підтримки безпеки та життєдіяльності держави. П’ятий – вакцинація інших категорій населення, які не входять до зазначених пріоритетних груп», – пояснив Олег Рибальченко.

Також він додав, що наразі мова про імунопрофілактику дітей не йде, оскільки виробники вакцин не проводять клінічні випробування на дітях. Відтак інформації про влив препарату немає.

«Рішення про щеплення дітей від COVID-19 буде прийматися після отримання додаткової інформації про безпечність, переносимість та ефективність вакцин», – уточнив директор департаменту.

Він зауважив, що відповідно до дорожньої карти, вакцинація проводитиметься на базі пунктів щеплень.

«Розглядаються й варіанти імунізації населення мобільними бригадами, а також шляхом створення тимчасових центрів вакцинації», – сказав Олег Рибальченко.

Раніше МОЗ уклало договір на поставку 1 млн 913 доз вакцини проти COVID-19 виробництва компанії «Сіновак» (Sinovac Biotech, Китай). Втім, як зазначають у відомстві, це не єдина вакцина, яка буде закуповуватися державою.