Нові приймальні відділення Кіровоградщини держава забезпечить сучасним медобладнанням, — Олег Рибальченко

Нові приймальні відділення, які зараз будуються в лікарнях Кіровоградщини, держава забезпечить цифровими рентгенапаратами та апаратами МРТ.

Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко, інформують Новини Кіровоградщини.

«Держава профінансує придбання нового сучасного обладнання для приймальних відділень, де зараз ведеться будівництво, за умови вчасного завершення робіт. Це дороговартісна техніка на мільйони гривень. І області потрібно скористатися можливістю обладнати свої лікарні», – зауважив Олег Рибальченко.

Наприкінці минулого року і на початку цього перший заступник голови облдержадміністрації Валерій Жалдак проінспектував хід будівельних робіт.

«Запланований обсяг будівництва коштом державної субвенції область виконала повністю. Але, якщо в інших регіонах приймальні відділення створюють, реконструюючи існуючі, то на Кіровоградщині на початку 2020 року тодішнє керівництво ОДА замовило проектно-кошторисну документацію на будівництво. А у Знам’янці, взагалі не на тій локації, де просили самі медики, внаслідок чого там проект не реалізується. І сьогодні ми бачимо, що без підтримки місцевих бюджетів, де тривають роботи, не обійтися», – прокоментував Валерій Жалдак.

Він додав, що облдержадміністрація звертатиметься до громад за співфінансуванням.

«Нас поставили в такі умови, що завершувати будівництво доведеться за участі місцевих бюджетів. Сьогодні ведеться робота з очільниками громад. Частина об’єктів готова на 90-95%, а частина на 70-80%», – підсумував перший заступник голови ОДА.

Як уже повідомлялося, будівництво приймальних відділень на Кіровоградщині стартувало восени 2020 року.