Кого з жителів Кіровоградщини вакцинуватимуть від COVID-19 У першу чергу

Міністерство охорони здоров’я визначило перелік осіб, яких першочергово вакцинуватимуть від коронавірусу.

Про це з посиланням на дорожню картою з імунопрофілактики населення від COVID-19 повідомив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко, інформують Новини Кіровоградщини.

«Визначення груп населення, які першочергово проходитимуть імунізацію, ґрунтується на критеріях і факторах ризику. Додатковим пріоритетом в отриманні щеплення буде вважатися також старший вік людини – 60+. Але цей показник може змінитися, залежно від остаточної інформації про безпеку, ефективність та переносимість вакцин у людей старшого віку», – зауважив посадовець.

Отже, згідно з попередніми цільовими показниками проведення імунізації населення від коронавірусу, рекомендованими до проведення щеплень є:

1) медичні працівники;
2) військовослужбовці;
3) працівники соціальної сфери;
4) особи, які проживають у закладах із надання довгострокового огляду та персонал;
5) люди похилого віку (60 років і старше);
6) працівники критично важливих структур державної безпеки, включаючи Державну службу України з надзвичайних ситуацій, поліцію, Нацгвардію, СБУ, МВС;
7) вчителі та інші працівники сфери освіти;
8) особи, які перебувають у місцях обмеження волі та/або слідчих ізоляторах і працівники;
9) дорослі (віком від 18 до 59 років) із супутніми захворюваннями;
10) інші категорії населення та професійні групи, які знаходяться у групі ризику, включаючи громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Раніше МОЗ уклало договір на поставку 1 млн 913 доз вакцини проти COVID-19 виробництва компанії «Сіновак» (Sinovac Biotech, Китай). Втім, як зазначають у відомстві, це не єдина вакцина, яка буде закуповуватися державою.

Нагадаємо, основним провайдером вакцинації на Кіровоградщині буде регіональний Центр громадського здоров’я.